FRÉZOVANIE VLOŽKOVANIE KOMÍNOV

✓ Dobrý Kominár ✓

Ako objednať naše práce

Zavoláte nám na 0907 779 779 alebo napíšte e-mail a povedzte nám o aké naše služby máte záujem a ďalšie potrebné špecifikácie komína.

Ak je to potrebné, dostanete termín obhliadky. Prídeme k Vám zadarmo po celej SR. Obhliadka je nezáväzná a nie je podmienená povinnosťou objednať si naše služby.

Na základe telefonátu alebo obhliadky Vám zašleme cenovú ponuku. Cenová ponuka je nezáväzná a nie je podmienená povinnosťou objednať si naše služby.

Po odsúhlasení cenovej ponuky si s Vami dohodneme záväzný termín realizácie.

V dohodnutý deň prídeme a komín zmontujeme alebo opravíme. Po dokončení prác ku každému komínu dostane certifikát a revíznu správu. Platba je až po vykonaní prác.

   PRIEBEH REALIZÁCIE


   Frézovanie

   Práce sa vykonávajú z vrchu komína špeciálnou komínovou frézou, ktorá sa postupne ťahá z dola smerom nahor. Hydraulická hlavica má na sebe namontované vysoko kalené reťaze, ktoré odstredivou silou šetrne melú komínovú tehlu na prach. Ofrézovaný materiál ostáva na dne komína, odkiaľ sa postupne odoberá počas frézovania. Do takto pripraveného komína možeme namontovať nerezový systém.


   Vložkovanie

   Takmer každý komín je pred montážou nerezového systému potrebné prefrézovať a zväčšiť tak vnútorný prieduch na požadovaný kruhový rozmer. Montáž nerezového systému sa realizuje vkladaním jednotlivých dielov z vrchu komína. V objekte sa spraví len drobným zásahom technologický otvor pre osadenie čistiacich dvierok a napojenie dymovodu. Ostatné práce sa realizujú zo strechy.


   Čo ešte treba ?

   Ak sa rozhodnete pre realizáciu, mali by ste vedieť nasledovné veci. Chcete čistiace dvierka aj na povale alebo len dole. Aký máte rozmer, priemer vývodu zo spotrebiča. Aké máte napojenie dymovodu v stene: 90 stupňov alebo 45 stupňov. Aký približne máte vysoký komín. Druh paliva: drevo, uhlie, brikety, peletky, ekohrášok atď. Následne nás kontaktujte a vypracujeme Vám presnú cenu.

   CENY

   Frézovanie komína od: 20,- EUR/bm s DPH

   Vložkovanie komína, práce od: 20,- EUR s DPH

   Čistenie komína: 29,- EUR s DPH

   Matriál nacenujeme individuálne - kontaktujte nás

   tel.: 0907 779 779

   Kompletný cenník

   Výpis článkov

   • 06 Jún 2019

    Keď sme boli deti:)

    Nostalgia na ktorú radi spomínajú ročníky čo si pamätajú klasické staré dobré večerníčky. Nuž naše milé detičky na tomto fičali Vaši ockovia a mamičkyJ

   • 05 Máj 2019

    Občasne užívaná stavba

    Vedeli ste že na občasne užívanej stavbe nemusíte čistiť komín tak pravidelne ako napríklad na bežnom rodinnom dome? Ak chcete vedieť viac a znenie presnej definície vyhlášky prečítajte si tento článok.

   • 04 Apr 2019

    Ako často kontrolovať rodinný dom

    Rodinné domy, ktoré majú menší vykurovací spotrebič ako je 50 kW a ide pritom o tuhé palivo je potrebné odborne skontrolovať kominárom najmenej raz za rok. Popri tom treba svojpomocne kontroly vykonávať každé 4 mesiace.

   • 03 Mar 2019

    Kontroly plynových kotlov

    Komín, na ktorý je pripojený spotrebič na plynné palivo typu C, sa musí počas prevádzky kontrolovať a čistiť najmenej raz za rok. Plynový kotol typu B raz za 6 mesiacov ak je komín vyvložkovaný. Viac nájdete v tomto článku.

   Archív